pizza with basils

Pizza jako danie na spotkanie ze szkolnymi kolegami – przepisy na proste warianty

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na spotkania ze szkolnymi kolegami. Ma wiele zalet – jest smaczna, łatwa do przygotowania i można ją dostosować do własnych preferencji. W tym artykule przedstawimy kilka prostych wariantów pizzy, które na pewno przypadną do gustu twoim szkolnym kolegom.

 1. Tradycyjna pizza Margherita
  Najprostszy wariant pizzy, który zawsze cieszy się dużym powodzeniem. Składniki potrzebne do przygotowania tej pizzy to: ciasto na pizzę, sos pomidorowy, mozzarella, oliwki, bazylia i oregano. Ciasto można kupić gotowe lub przygotować je samemu. Następnie smarujemy je sosem pomidorowym, układamy plastry mozzarelli i dodatkowo posypujemy oliwkami, bazylią i oregano. Pieczemy w piekarniku przez około 15-20 minut, aż ciasto zrumieni się i ser się roztopi.

 2. Pizza z różnymi serami
  Jeśli twoi szkolni koledzy uwielbiają sery, to ta pizza na pewno przypadnie im do gustu. Składniki potrzebne do jej przygotowania to: ciasto na pizzę, różne rodzaje sera (np. mozarella, gouda, camembert), sos pomidorowy, pomidory, bazylię i oregano. Na cienko rozwałkowanym cieście rozkładamy sos pomidorowy, następnie układamy różne rodzaje sera i kawałki pomidorów. Całość posypujemy bazylią i oregano. Pieczemy w piekarniku przez około 15-20 minut, aż ciasto zrumieni się i sery się roztopią.

 3. Pizza z dodatkiem kiełbasy
  Kiełbasa to bardzo popularny dodatek do pizzy. Składniki potrzebne do przygotowania tej pizzy to: ciasto na pizzę, sos pomidorowy, mozzarella, kiełbasa, cebula, papryka, pieczarki, oregano i bazylia. Rozwałkowane ciasto smarujemy sosem pomidorowym, następnie układamy plastry mozzarelli i kawałki kiełbasy. Dodatkowo możemy dodać cebulę, paprykę i pieczarki. Posypujemy całość oregano i bazylią. Pieczemy w piekarniku przez około 15-20 minut, aż ciasto zrumieni się i ser się roztopi.

 4. Pizza wegetariańska
  Jeśli wśród twoich szkolnych kolegów są osoby będące na diecie wegetariańskiej, to ta pizza będzie idealnym wyborem. Składniki potrzebne do przygotowania tej pizzy to: ciasto na pizzę, sos pomidorowy, mozzarella, papryka, cukinia, cebula, pieczarki, bazylię, oregano i oliwki. Na cienko rozwałkowanym cieście rozkładamy sos pomidorowy, następnie układamy plastry mozzarelli i kawałki papryki, cukinii, cebuli i pieczarek. Posypujemy całość bazylią, oregano i oliwkami. Pieczemy w piekarniku przez około 15-20 minut, aż ciasto zrumieni się i ser się roztopi.

 5. Pizza z dodatkiem ananasa
  Pizza hawajska to propozycja dla tych, którzy lubią połączenie słodkiego smaku ananasa z wyrazistym smakiem szynki. Składniki potrzebne do jej przygotowania to: ciasto na pizzę, sos pomidorowy, mozzarella, szynka, ananas, oregano i bazylia. Na cienko rozwałkowanym cieście rozkładamy sos pomidorowy, następnie układamy plastry mozzarelli, kawałki szynki i ananasa. Całość posypujemy oregano i bazylią. Pieczemy w piekarniku przez około 15-20 minut, aż ciasto zrumieni się i ser się roztopi.

 6. Pizza z dodatkiem pieczarek i cebuli
  Jeśli twoi szkolni koledzy lubią bardziej wyraziste smaki, to ta pizza będzie idealna. Składniki potrzebne do jej przygotowania to: ciasto na pizzę, sos pomidorowy, mozzarella, pieczarki, cebula, boczek, oregano i bazylia. Na cienko rozwałkowanym cieście rozkładamy sos pomidorowy, następnie układamy plastry mozzarelli, kawałki pieczarek, cebuli i boczku. Całość posypujemy oregano i bazylią. Pieczemy w piekarniku przez około 15-20 minut, aż ciasto zrumieni się i ser się roztopi.

 7. Pizza z dodatkiem suszonego pomidora i rukoli
  To propozycja dla tych, którzy lubią bardziej nietypowe składniki na pizzy. Składniki potrzebne do jej przygotowania to: ciasto na pizzę, sos pomidorowy, mozzarella, suszone pomidory, rukola, parmezan, oregano i bazylia. Na cienko rozwałkowanym cieście rozkładamy sos pomidorowy, następnie układamy plastry mozzarelli, kawałki suszonych pomidorów i rukolę. Całość posypujemy parmezanem, oregano i bazylią. Pieczemy w piekarniku przez około 15-20 minut, aż ciasto zrumieni się i ser się roztopi.

Podsumowanie
Pizza to idealne danie na spotkanie ze szkolnymi kolegami. Można ją przygotować w różnych wariantach, dostosowując składniki do preferencji uczestników. W tym artykule przedstawiliśmy 7 prostych przepisów na pizzę, które na pewno przypadną do gustu twoim szkolnym kolegom. Czy zdecydujesz się na tradycyjną Margheritę, pizzę z różnymi serami czy może z dodatkiem kiełbasy? Wybór należy do Ciebie!